loader image

Windows 7 – koniec wsparcia

Gdy wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegnie końca 14 stycznia 2020 roku, wiele komputerów wciąż będzie działało, lecz firma Microsoft przestanie zapewniać wsparcie w następującym zakresie:

  • pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów,
  • aktualizacje oprogramowania,
  • aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

StatCounter wskazuje, że w listopadzie 2019 roku Windows 7 był zainstalowany na 27,45 proc. komputerów z systemem Microsoftu. Windows 10 jest dostępny od ponad 4 lat, ale obsługuje dopiero 64,7 proc. komputerów z Windowsem.

Możliwe jest aby nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. W przyszłości najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa będzie zmiana systemu na Windows 10.

Warto dodać że możliwe jest uaktualnienie z Windows 7 do Windows 10.

Uaktualnienie powoduje zmianę na komputerze poprzedniej wersji systemu Windows — np. Windows 7 lub Windows 8.1 — na Windows 10. Uaktualnienie może odbywać się na posiadanym urządzeniu, jednak firma Microsoft zaleca użycie systemu Windows 10 na nowym komputerze, aby wykorzystać najnowsze funkcje i ulepszenia zabezpieczeń. Często zadawane pytania dotyczące uaktualniania do systemu Windows 10.

error: Content is protected !!